Jesteś tutaj: Home

Szpital Jurasza ogranicza odwiedziny i przyjęcia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 20 październik 2021 16:24

Wzrost zakażeń zaczyna powoli przekładać się na funkcjonowanie służby zdrowia w regionie. Uniwersytecki Szpital im. Jurasza w Bydgoszczy od wtorku 19 października wstrzymał odwiedziny pacjentów, jak się dowiadujemy, także znacznie ograniczono przyjęcia pacjentów. Patrząc na prognozy sytuacja epidemiczna nie poprawi się przez najbliższe tygodnie – nawet do Nowego Roku.

 

Informujemy, że ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, spowodowane zwiększającą się liczbą potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, od 19 października 2021 r., do odwołania w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza wprowadzone zostaje CAŁKOWITE WSTRZYMANIE ODWIEDZIN PACJENTÓW – poinformował szpital.

 

Drugi ze szpitali uniwersyteckich im. Biziela od ponad 1,5 roku utrzymuje zakaz odwiedzin. Dzisiaj ograniczenia wprowadziło też Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy. W pozostałych bydgoskich szpitalach odwiedziny są możliwe z zachowaniem szczególnych zasad. Trzeba się jednak liczyć z tym, że wraz z przyrostem nowych zakażeń, szpitale będą raczej wprowadzać ograniczenia, także w dostępie do świadczeń dla pacjentów.

 

Na chwilę obecną w szpitalach województwa kujawsko-pomorskiego przebywa 223 pacjentów z COVID-19, z tego 9 podłączonych jest do respiratorów. Przed miesiącem było to mniej niż 50 pacjentów w szpitalach, co pokazuje jak sytuacja dynamicznie się rozwija.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022