Jesteś tutaj: Home

Szczepienia nieznacznie przyśpieszyły, szczególnie w najstarszych rocznikach (raport szczegółowy)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 16 październik 2021 15:46

W ciągu ostatnich 3 tygodni w kujawsko-pomorskim przeprowadzono ponad 22 tys. szczepień, to niewiele przy tygodniach powyżej 100 tys. szczepień tygodniowo, ale jeszcze niedawno mieliśmy tendencję poniżej 5 tys. tygodniowo, więc tendencja jest wzrostowa. Szczególnie widać wzrost zainteresowania szczepieniami w rocznikach 70 plus, które są najbardziej narażone ciężkim przebiegiem.

 

Do tej pory w pełni zaszczepione jest według danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób 51,5% populacji województwa kujawsko-pomorskiego, częściowo natomiast 53,5%. W ostatnich trzech tygodniach widoczny jest wzrost zainteresowania szczepieniami w populacji 80 plus, gdzie przynajmniej jedną dawkę przyjęło prawie 76% tej grupy wiekowej oraz 70-79, gdzie udało się uzyskać wskaźnik ponad 92% zaszczepionych przynajmniej jedną dawką. Więcej danych szczegółowych poniżej w naszym raporcie.

 

Wspomnieć należy też, że do tej pory dawki dodatkowe przyjęło 7,8 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego, z czego 4,5 tys. to osoby w wieku 70 plus. W ostatnim tygodniu przeprowadzono 2,3 tys. szczepień dawkami dodatkowymi.

 

 

 

 

 

 

Szczepienia historycznie:

 

 

W związku z przyśpieszeniem szczepień, raporty będziemy publikować częściej - raz na dwa tygodnie (w soboty).