Jesteś tutaj: Home

Jasiakiewicz: Budując S-10 powinniśmy myśleć przyszłościowo o moście nad Wisłą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 04 październik 2021 13:28
Jasiakiewicz: Budując S-10 powinniśmy myśleć przyszłościowo o moście nad Wisłą OpenStreetMaps

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłym roku zakończy się budowa dróg wojewódzkich wraz z przeprawą promową, które połączą drogi krajowe nr 10 i 80 po wschodniej stronie Bydgoszczy. Tylko czy w tak ważnym miejscu budowa przeprawy promowej to powód do radości – pytaliśmy o to radnego wojewódzkiego Romana Jasiakiewicza.

 

- Mamy XXI wiek – prom przez Wisłę nie tylko nie spełnia moich oczekiwań, ale nie będzie motorem rozwoju województwa. Mówimy o ważnym połączeniu między drogą krajową nr 10 i drogą nr 80 – odpowiada nam samorządowiec - Ten prom to kilka furmanek, kilku rowerzystów i jest pełen. I jeszcze warto zwrócić uwagę czy poziom Wisły – dodaje, wskazując na możliwe sezonowe problemy z jego funkcjonowaniem przy niższym poziomie rzeki.

 

- Myślę całkiem poważnie, że w ramach tych wielkich działań związanych z drogą ekspresową między Bydgoszczą i Toruniem na wysokości trochę dalej za Emilianowem, warto by przy planowanym sporym węźle rozplanować wyjścia do mostu – zaznacza radny Jasiakiewicz - Jeżeli tego nie będziemy przewidywali, to małe szanse, że to połączenie mostowe powstanie, a przypominam, że szalenie istotne, ponieważ stroną wschodnią przechodzi przez Bydgoszcz na północ i ta inwestycja rozwiązałaby wiele problemów.

 

Kwestia mostu przekraczałaby już jednak możliwości finansowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Te oczekiwania kieruje nie tylko do Samorządu Województwa, ale do budżetu państwa – podkreśla radny Roman Jasiakiewicz.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022