Jesteś tutaj: Home

Tramwaje wrócą na Toruńską najprawdopodobniej do 2023 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 04 październik 2021 13:06

Kilka tygodni temu pisaliśmy, że sprawa odbudowy połączenia tramwajowego pomiędzy Rondem Bernardyński i Babią Wsią z uwagi na nowe problemy odsuwa się do nieokreślonego terminu. Nową informacją jest prawdopodobny termin brzegowy 2023 roku, jaki wskazuje zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz, jako termin rozliczenia projektów z Unią Europejską.

Jeszcze na początku roku planowano przywrócić ruch tramwajowy na tym odcinku do początku roku szkolnego, co się nie udało. Przypomnijmy – 3 lata temu ruch tramwajowy został wstrzymany z powodu zapadania się gruntu z uwagi na nieudaną inwestycję developerską nad Brdą, w sąsiedztwie linii tramwajowej. Przebudowę układu torowego wymusiła również przebudowa Ronda Bernardyńskiego.

 

Z odpowiedzi na interpelację radnego Jarosława Wenderlicha dowiadujemy się, że Miejskie Wodociągi i Kanalizacja mają wątpliwości co do stanu technicznego kolektora kanalizacji sanitarnej. Wymaga do przeprowadzenia dodatkowych analiz. Dopiero po rozstrzygnięciu tego problemu będzie można ogłosić przetarg na budowę brakującego fragmentu torowiska. Na dzisiaj nikt nie jest jednak wstanie założyć prawdopodobnego harmonogramu.

 

Natomiast zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz, w odpowiedzi na tę informację wskazuje, że projekt w ramach którego ma powstać brakujące torowisko powinien być rozliczony do 2023 roku. Możemy uznać zatem ten termin jako brzegowy.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022