Jesteś tutaj: Home

Dworzec Bydgoszcz Główna trafił na kartkę pocztową

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 02 październik 2021 15:14
Dworzec Bydgoszcz Główna trafił na kartkę pocztową Poczta Polska

W Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Rok Kolei, w ramach którego promowany jest transport kolejowy z uwagi na jego niskoemisyny charakter. Poczta Polska z okazji tego roku emituje okolicznościowe edycje kolekcjonerskie znaczków i kartek pocztowych, które poświęcone są kolei w Polsce. Ostatnio do obiegu trafiła unikalna kolekcja kartek pocztowych ,,Polskie dworce kolejowe”.

Seria przedstawia trzy budynki dworców: Bydgoszczy Głównej, a także dworców w Przemyślu i w Tarnowie. Wydana w nakładzie 8 tys. sztuk kartka poświęcona Bydgoszczy przedstawia budynek nowego dworca oraz fragment dworca wyspowego widziany z peronu. Kartka pocztowa do obiegu została wprowadzona 24 września.

 

 

Wcześniej Poczta Polska wraz z Urzędem Transportu Kolejowego wyemitowała kolekcjonerską serię kartek pocztowych i znaczków ,,Nowoczesny tabor kolejowy”. W tej serii obok logotypu ,,Europejskiego Roku Kolei” pojawiły się na kartkach pocztowych pociągi: PESA Dart oraz jeżdżący w barwach Polregio PESA ElfII. Elf i Dart pojawiają się też w kolekcjonerskiej edycji znaczków pocztowych.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.