Jesteś tutaj: Home

Ciężarówka sugerująca, że ,,pedofile grasują w Kościele” jeździła po bydgoskich ulicach. To kolejna odsłona światopoglądowego konfliktu na ulicach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 wrzesień 2021 18:25

,,Pedofile grasują najczęściej w Kościele i tradycyjnej rodzinie” - ciężarówka z taką plandeką przyjechała w czwartek z Częstochowy do Bydgoszczy i krążyła m.in. przy bazylice i rezydencji biskupa. Autorzy kampanii twierdzą, że na potwierdzenie tej tezy są fakty, ale pytane bardziej szczegółowo przyznają, że to odpowiedź na inną akcję.

Od dłuższego czasu po polskich miastach krążą ciężarówki z plandekami, które sugerują, że zjawisko pedofilii mocno jest powiązane ze środowiskami LGBT. W Bydgoszczy odbył się też z podobnym przesłaniem happening przy ulicy Mostowej.

 

Kto mieczem wojuje od miecza...

Odpowiedzią m.in. Strajku Kobiet jest podobna akcja, która tym razem uderza w Kościół sugerując z hasłem sugerującym, że problem pedofilii to przede wszystkim Kościół i tradycyjny model rodziny - Na tym obszarze, w tym zbiorze, pojawia się najwięcej tego typu zachowań, tego typu przestępstw – wyjaśnia Bożena Przyłuska zaangażowana w kampanie – Na pewno nie korelują one z orientacją seksualną i potwierdzają to nie tylko dane wynikające z wiarygodnych badań naukowych, ale również dane które wpłynęły do państwowej komisji ds. pedofilii, które zostały przez nią rozpatrzone.

 

Sugestia, że najczęściej pedofila można spotkać w Kościele albo tradycyjnej rodzinie opierane ma być na raporcie tej państwowej komisji - W ponad 60% spraw, które wpłynęły do państwowej komisji ds. pedofilii dotyczą kleru lub członków najbliższej rodziny pokrzywdzonego – wskazuje Hanna Zabielska.

 

Osoby zaangażowane w akcję zapytaliśmy, czy mimo wszystko dialog byłby lepszym rozwiązaniem niż antagonizowanie treścią, która zapewne część Polaków oburzy – Czy myśli pan, że jeżeli ktoś pana dźga kijem i rzuca kupą np., to jest dobry pomysł, aby czekać co będzie dalej – przyznaje motywy działania Przyłuska – Gdyby te furgonetki (od redakcji: środowisk pro-life sugerujących, że pedofilia wynika z orientacji LGBT) nie byłybyśmy zmuszane, aby prowadzić taką akcję. Niestety mamy sytuację jaką mamy, po kilku latach nienawiści, szczucia na osoby LGBT, które są ofiarami przemocy, stajemy w obronie naszych przyjaciół, sąsiadów i tyle.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.