Jesteś tutaj: Home

Opłata za brak ważnego biletu autobusowego nie zostanie zrównana z opłatą za brak biletu parkingowego. Przynajmniej na razie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 04 październik 2021 07:26

W grudniu Partia Razem – sprawa jak widać ciągnie się już dość długo – wniosła o zrównanie wysokości kar za jazdę komunikacją miejską bez ważnego biletu z karą za parkowanie również bez ważnego biletu. W opinii aktywistów sytuacja, gdy różnica w opłatach dodatkowych jest pięciokrotna to dyskryminuje to transport zbiorowy.

 

Uważamy, że rozwój komunikacji miejskiej powinien być priorytetem w transportowej strategii miasta – czytamy w petycji złożonej na początku grudnia 2020 roku. Wskazuje się w niej, że opłata dodatkowa za brak ważnego biletu w komunikacji miejskiej to 255 zł, natomiast zaparkowanie bez ważnego biletu parkingowego to tylko 50 zł opłaty dodatkowej. Partia Razem wniosek o zrównanie opłat skierowała do Rady Miasta Bydgoszczy w formie petycji.

 

Radni nie chcą wyrazić zdania

Po blisko 10 miesiącach od wniesienia petycji, Rada Miasta do petycji się odniosła, w ubiegłą środę na sesji. I choć do kompetencji Rady Miasta należy ustalanie wysokości opłat dodatkowych zarówno dotyczących braku biletu autobusowego/tramwajowego czy parkingowego,to radni postanowili petycję przekazać do prezydenta jako głos w dyskusji przy ewentualnej nowelizacji taryf czy to komunikacyjnych czy parkingowych.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.