Jesteś tutaj: Home

Gowin w Bydgoszczy: Polski Ład przełoży się na większą drożyznę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 wrzesień 2021 17:12

W tym tygodniu parlament ma się zająć pierwszymi ustawami z tzw. Nowego Ładu. Przeciwko temu rozwiązaniu głosować będą posłowie Porozumienia Jarosława Gowina, jeszcze do niedawna wicepremiera w rządzie. Gowin o zagrożenia jakie niesie Polski Ład mówił dzisiaj przed bydgoskim ratuszem.

- To jest 700 stron wydrukowanych drobnym maczkiem, nowych przepisów, które od 1 stycznia będą obowiązywały nas wszystkich, a zwłaszcza polskich przedsiębiorców. Ten tryb pracy nad rewolucyjnymi zmianami przepisów podatkowych jest skrajnie szkodliwy dla polskiej gospodarki, jest też całkowicie sprzeczny ze Strategią Odpowiedzialnego Rozwoju, który cała Zjednoczona Prawica przyjęła w poprzedniej kadencji – mówił Jarosław Gowin, wskazując na skomplikowanie przepisów, co utrudni życie przedsiębiorcom.

 

Za jeszcze większe zagrożenie Gowin uważa jednak podwyżkę podatków dla biznesu - W pierwotnych propozycjach rząd przewidywał 50% wzrost podatków, po protestach przedsiębiorców i sprzeciwie Porozumienia zmniejszono ten drastyczny wzrost, ale nadal do wysokiego poziomu 30%.

 

Zdaniem byłego wicepremiera skutkami tego będą zwolnienia pracowników, likwidacja firm, ale też wzrost cen produktów - To będzie najbardziej oczywisty efekt Nowego Ładu. Polski Ład będzie źródłem kolejnego wzrostu tak już wysokiej drożyzny.


Towarzyszący Jarosławowi Gowinowi w tej konferencji inowrocławski radny Dobromir Szymański wskazał z kolei na uderzenie Nowego Ładu w budżety samorządów, co ograniczy inwestycje w miastach - Polski Ład również bardzo mocno uderza w samorządy – wyjaśnił Szymański - Bydgoszcz straci na Polskim Ładzie 141 mln zł rocznie.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022