Jesteś tutaj: Home

Szlaki turystyczne naszego województwa na smartphone i tablecie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 27 lipiec 2013 12:56

Udając się na pieszą lub rowerową wycieczkę zamiast mapy szlaków turystycznych wystarczy, że weźmiemy ze sobą telefon komórkowy klasy smapthone. Przed udaniem się na trasę, naszą wycieczkę możemy zaplanować za pomocą serwisu – www.wirtualneszlaki.pl

W serwisie znajdziemy mapy oraz opisy najważniejszych szlaków pieszych i rowerowych w województwie kujawsko-pomorskim. Jak ocenia autor tego projektu, jest to 90% szlaków pieszych i 70% szlaków rowerowych.

 

Samą mapę znajdziemy bezpośrednio pod adresem – www.mapa.wirutalneszlaki.pl Wyświetla się ona bardzo dobrze na smartphonach i tabletach. Ponadto urządzenia wyposażone w GPS są wstanie określić naszą lokalizację na szlaku.

 

Nie wymaga to korzystania z płatnych licencji, jedyne koszty jakie poniesiemy to za transmisję danych. Obecnie jednak większość posiadaczy smarphone posiada dość pokaźny transfer w cenie abonamentu.

 

Autorem wirtualnej mapy szlaków jest Marcin Wasilewski, działający w stowarzyszeniu Rowerowa Bydgoszcz. 

 

Więcej nie ma sensu rozpisywać się na temat tego projektu, lepiej zachęcić Państwa do wejścia na stronę wirtualneszlaki.pl i do zaplanowania jakiejś wycieczki.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: