Jesteś tutaj: Home

Mostowa dzisiaj bez samochodów. Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 wrzesień 2021 15:34
Mostowa dzisiaj bez samochodów. Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu Fot: Facebook / Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy

Celem obchodzenia Europejskiego Transportu Zrównoważonego Transportu jest promowanie jak sama nazwa mówi ,,zrównoważonego” transportu, czyli chodzi aby nie tylko patrzeć na teoretycznie większą wygodę jaką oferuje transport indywidualny, ale też na aspekt ekologiczny i środowiskowy. W ramach tego tygodnia promuje się zatem alternatywy wobec samochodów osobowych do jakich zalicza się komunikacja miejska czy np. rower miejski.

 

Na ulicy Mostowej we współpracy ze Stowarzyszeniem Społeczny Rzecznik Pieszych  w Bydgoszczy odbywa się w sobotę minifestyn, ze znakowaniem rowerów oraz zabytkowymi autobusami. Co wydaje się jednak w tym miejscu najbardziej istotne, dzisiaj całkowicie jest zamknięty ruch na tej ulicy, a festyn rozlokowano na miejscach parkingowych, które dla mieszkańców także zostały na akcję wyłączone. W pewnym sensie jest to też promowanie przekształcania się przyszłościowo ulicy Mostowej w deptak, wraz z systematycznym ograniczeniem w tym miejscu ruchu.

 

Promowane są przy okazji tego minifestynu także rowery cargo, które można bezpłatnie wypożyczać do przewożenia większych gabarytów. O zakupie tych pojazdów zdecydowali bydgoszczanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022