Jesteś tutaj: Home

Sytuacja na drogach, związana z budową nowego mostu, zaczyna się stabilizować

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 wrzesień 2021 00:31
Sytuacja na drogach, związana z budową nowego mostu, zaczyna się stabilizować Fot: ZDMiKP

W poniedziałek rozpoczęły się prace związane z rozbudową Mostu Kazimierza Wielkiego – w ramach wartej prawie 154 mln zł inwestycji powstanie nowy most tramwajowy oraz poszerzona zostanie przepustowość drogowa obecnej przeprawy. Inwestycja oddana do użytku będzie jesienią przyszłego roku, początek bieżącego tygodnia przyniósł natomiast korki na Fordońskiej.

Wraz z pracami budowlanymi doszło do reorganizacji ruchu na Fordońskiej – północna część ulicy na skrzyżowaniu z Łęczycką została wyłączona z ruchu, ruch zatem odbywa się po jednym pasie w każdym kierunku po południowej stronie. W poniedziałek stworzyło to ogromne korki na Fordońskiej. Jak wynika z aplikacji Traffic Index, która szacuje kongestię w mieście w oparciu o nawigację satelitarną w ubiegłym tygodniu kongestia wynosiła w popołudniowym szczycie 55%, w poniedziałek doszła aż do 79%.

 

Kierowcy do nowej sytuacji zaczęli się dostosowywać, stąd też we wtorek kongestia spadła do 74%, a wczoraj do 66%. Jak wynika z danych ujawnionych przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej z systemu ITS – we wtorek na Fordońskiej poruszało się o kilkanaście procent pojazdów mniej, natomiast zauważono wzrost liczby pojazdów o 10 procent na Wyszyńskiego i Kamiennej oraz niewiele na ulicy Zamczysko i Skłodowskiej-Curie co pokazuje, że część kierowców wybrało alternatywne szlaki.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.