Jesteś tutaj: Home

Działacz PO założył radio, które utrzymują mieszkańcy Żnina

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne czwartek, 25 lipiec 2013 21:22

We wtorek pisaliśmy  na naszych łamach o funkcjonowaniu Radia Żnin. Dzisiaj możemy przedstawić nowe fakty, które stawiają tę sprawę w nowym świetle.

 

Prezesem Stowarzyszenia Radio Żnin jest jak wynika z KRS Mirosław Kalka, działacz Platformy Obywatelskiej. Ta sama osoba, jak informuje nas partyjna strona internetowa pełni funkcję wiceprzewodniczącego władz powiatu żnińskiego Platformy Obywatelskiej. Jest to zatem postać funkcyjna w tej partii.

 

Fragment strony: www.kujawsko-pomorski.platforma.org

 

Radio Żnin na finanse specjalnie narzekać jednak nie musi. Na początku 2010 roku na uruchomienie rozgłośni kwotę 150 tys. zł przekazała Rada Miejska w Żninie (wynika z informacji portalu gazetylokalne.pl). Warto zwrócić uwagę, że w roku 2010 odbyły się wybory samorządowe.

 

W roku 2011 radio na mocy zarządzenia burmistrza otrzymało 80 tys. zł. Ten wydatek uzasadniono promocja gminy na antenie radia. Takie tłumaczenie ciężko jednak zrozumieć, w sytuacji, gdy zasięg radia to jeden powiat. Rok później radio otrzymało 40 tys. zł na takiej samej zasadzie, a w obecnym roku 70 tys. zł.  

 

Funkcję zastępcy burmistrza w Żninie pełni Aleksandra Nowakowska, która ponadto przewodniczy strukturom PO w powiecie żnińskim. Czyli bezpośrednia partyjna przełożona Kalki.

 

Nie ma mowy tutaj o kontroli władzy przez prasę. Radio pełni funkcję tuby propagandowej władzy, to jest skandal – komentuje to co się dzieje w Żninie poseł PiS Kosma Złotowski - Myślę, że tego typu ,,burmistrzowskich” rozgłośni w Polsce jest więcej. Burmistrz płaci to wymaga.

 

Funkcjonowanie Radia Żnin poseł Kosma Złotowski porównał do wydawanego kiedyś w Bydgoszczy biuletynu prezydenta Konstantego Dombrowicza - To jest dokładnie to samo co w Bydgoszczy było z Kurierem Ratuszowym. Z tą różnicą, że nikt nie krył propagandowej roli tego wydawnictwa, a tutaj udaje się niezależne media. 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie