Jesteś tutaj: Home

Na ile zmieniła się kultura kierowców wraz z wejściem nowych przepisów?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 12 wrzesień 2021 16:39

Na początku czerwca postanowiliśmy sprawdzić jak nowe przepisy, w których pieszy uzyskuje pierwszeństwo gdy będąc jeszcze na chodniku wchodzi na jezdnie – wówczas w ciągu 20 minut nasza kamera zauważyła 6 wykroczeń. Po trzech miesiącach postanowiliśmy to sprawdzić raz jeszcze.

 

Podobnie jak w czerwcu przyjrzeliśmy się przejściu przy ulicy Grudziądzkiej na wysokości Podgórnej oraz ulicy Poznańskiej na wysokości Wełnianego Rynku. Co można zauważyć, że wraz z upływem tygodni kierowcy mimo wszystko więcej uwagi zwracają na pieszych – nasz środowy test wykazał bowiem jeden istotniejszy incydent, gdy kobieta pchająca wózek musi przepuścić kilka samochodów, bowiem żaden z kierowców nie chciał się zatrzymać. Wcześniej inna kobieta stojąc przy przejściu rozmawia przez telefon nie dając jednoznacznych sygnałów, czy przejdzie przez jezdnie czy nie, żaden z kierowców mimo jej bliskiej położenia jezdni, się jednak nie zatrzymał.

 

Nasza kamera zauważyła natomiast kilka przewinień ze strony rowerzystów, którzy przejeżdżają po przejściu dla pieszych, choć zgodnie z przepisami powinni zejść na czas przekraczania jezdni z roweru.

 

Tak wyglądał nas test w czerwcu:

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.