Jesteś tutaj: Home

Kormost również z najtańszą ofertą na naprawę Wiaduktów Warszawskich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 06 wrzesień 2021 06:43
Kormost również z najtańszą ofertą na naprawę Wiaduktów Warszawskich Fot: ZDMiKP

Ruch na Wiaduktach Warszawskich odbywa się o kilku tygodni po obu pasach, ale z ograniczeniem prędkości. Toczy się natomiast postępowanie przetargowe dotyczące naprawy konstrukcji, aby przedłużyć jej żywotność o kolejne lata, bowiem wszyscy zdają sobie sprawę, że w ciągu dekady trzeba się liczyć z koniecznością rozbiórki wiaduktów i budowy nowego rozwiązania komunikacyjnego.

Prace naprawcze mają dotyczyć przede wszystkim słupków, które są niszczone od wewnątrz przez korozję. Prace te nie powinny wpływać na dodatkowe utrudnienia w ruchu dla kierowców. Do przetargu przystąpiły cztery podmioty – najtańszą ofertę złożyła bydgoska firma Kormost, która prowadzi obecnie prace naprawcze na Moście Uniwersyteckim.

 

Kormost za pracę podstawowe oferuję kwotę niecałego miliona złotych. Zamówienie zakłada możliwość zwiększenia zakresu prac, gdyby wymagały tego wyniki dodatkowych analiz, które będą prowadzone. Najwięcej za zakres podstawowy prac liczy firma NIWA ze Szczecina – blisko 2 mln zł. Wszyscy oferenci gwarantują 5 letnią gwarancję.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022