Jesteś tutaj: Home

Od środy Krajna ponownie skomunikowana autobusami z Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 wrzesień 2021 00:49

Zawieszone w kwietniu przez PKS Chojnice przewozy z Chojnic przez Kamień i Sępólno Krajeńskie do Bydgoszczy sprawiło, że wielu mieszkańców powiatu sępoleńskiego zostało odciętych od świata. Od środy 1 września autobusy wróciły na trasę od Bydgoszczy do Kamienia Krajeńskiego, przez Mroczę – za ich obsługę do końca roku w głównej mierze zapłaci rządowy fundusz – tzw. autobus plus.

PKS Chojnice z obsługi połączenia wycofał się z powodów ekonomicznych, po prostu nie opłacało się ono przewoźnikowi. Przez kilka tygodni było wymienianie się pism, interwencje posłów, dopiero przed kilkoma dniami wszystko ruszyło z przysłowiowego kopyta. Połączenia funkcjonują od środy, ale jeszcze w poniedziałek Sejmik Województwa podjął stosowną uchwałę na mocy której rządowy Fundusz rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej sfinansuje połączenie kwotą 99,1 tys. zł. Dodatkowo 11,1 tys. zł dołoży Województwo Kujawsko-Pomorskie. Powiaty przez które przebiega linia nie muszą się dokładać. Jeszcze w tym roku można zlecić obsługę tego typu połączenia użyteczności publicznej bez przetargu. Powierzono ją PKS Bydgoszcz.

 

Od poniedziałku do piątku jeżdżą po dwie pary autobusów – przed południem z Krajny do Bydgoszczy i po południu powrotne. W weekendy po jednej parze.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022