Jesteś tutaj: Home

Brak chętnych na opracowanie przebiegu obwodnicy Białych Błot. Planowana inwestycja stoi w miejscu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 sierpień 2021 00:17

Pierwszy raz wybudowanie obwodnicy Białych Błot, w przedłużeniu wychodzącej z Bydgoszczy ulicy Szubińskiej pojawiły się pod koniec 2017 roku, wówczas kilka samorządów zadeklarowało współpracę. Dopiero jednak teraz, pod koniec lipca udało się rozpisać przetarg na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego. Postępowanie wykonawcy jednak nie wyłoniło, bowiem żadna firma nie złożyła oferty.

Prace nad STEŚ planuje się na dwa lata, w tym okresie miałyby powstać warianty przebiegu obwodnicy, w tym także nie można wykluczać wariantu zakładającego budowę tunelu wzdłuż dzisiejszej Szubińskiej w Białych Błotach, a w dalszym etapie zarekomendować najlepszy ekonomicznie wariant. Z racji tego, że dyskusje o przebiegu obwodnicy budzą emocje wśród mieszkańców, wykonawca w ramach kontraktu miał założyć specjalną stronę internetową do konsultacji z mieszkańcami i przeprowadzić szerokie konsultacje.

 

Termin składania ofert minął w piątek 20 sierpnia, nie wpłynęła żadna oferta. Samorządy za STEŚ chciały zapłacić do 600 tys. zł – w ramach współdziałania gminy Białe Błota, z Powiatem Bydgoskim, Miastem Bydgoszcz i Województwem Kujawsko-Pomorskim.

 

Najprawdopodobniej wkrótce zostanie ten przetarg rozpisany na nowo.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.