Jesteś tutaj: Home

Tempo szczepień dalej spowalnia, ale już nie tak dynamicznie (raport szczegółowy)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 21 sierpień 2021 16:18

Zapraszamy do zapoznania się z naszym tygodniowym raportem szczegółowym na temat tempa szczepień przeciwko COVID-19. W ostatnim tygodniu wykonano 22,5 tys. szczepień w województwie kujawsko-pomorskim, to jest o blisko 4 tys. mniej niż tydzień temu. Wszystko wskazuje, że tempo dalej będzie spadac.

Z tego drugą dawkę szczepionki przyjęło ponad 10,6 tys., co pokazuje, że pierwszy kontakt ze szczepieniami w ostatnim tygodniu miało nieco ponad 10 tys. szczepień, co pokazuje tendencje spowalniania. Do tej pory nie udało się chociażby jedną dawką zaszczepić nawet połowy populacji, choć jesteśmy tego blisko, bowiem mamy już 49,9% wyszczepialności.

 

Wśród osób, które pierwszy raz zetknęły się w ostatnim tygodniu ze szczepieniami, blisko 6 tys. przyjęło jednodawkowy preparat Jonhson&Jonhson. Pozostałe ponad 16 tys. to prawie w całości preparat Pfizera. Szczepionki AstraZeneca i Moderna podaje się w ostatnich tygodniach w naszym województwie w dość małej ilości, głównie jako drugą dawkę.

 

 

 

 

 

Szczepienia historycznie:

Na podstawie danych z Ministerstwa Zdrowia. Różnią się one w kwestii drugiej dawki (pełnego zaszczepienia) o tych z Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, bowiem są raportowane z opóźnieniem.