Jesteś tutaj: Home

Za rok poznamy propozycję wariantów przebudowy Ronda Jagiellonów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 sierpień 2021 00:32
Za rok poznamy propozycję wariantów przebudowy Ronda Jagiellonów Fot: UMB

O potrzebie przebudowy Ronda Jagiellonów mówi się od kilku lat, jest to jedyne rondo z podziemnym pasażem handlowym. Jednym z głównych argumentów za przebudową jest dostosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych. Można to teoretycznie zrobić poprzez budowę wind, ale dzisiejsze tendencje raczej skłaniają, aby wprowadzić bardziej przyjazne niepełnosprawnym, ale też zwykłym pieszym przejścia naziemne.

 

We wtorek Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podpisał z firmą BAK umowę na opracowanie trzech propozycji wariantów przebudowy Ronda Jagiellonów. Zgodnie z umową projektanci mają przedstawić propozycję powstania naziemnego przejścia, drugi wariant ma zakładać powstanie wind i przebudowę przejścia podziemnego, trzeci wariant natomiast ma być autorską koncepcją tej firmy. Opracowanie powinno powstać w ciągu 12 miesięcy, zatem jeszcze trochę czasu minie, zanim zaczniemy konkretnie rozmawiać o realizacji tej inwestycji.

 

Firma BAK jako jedyna przystąpiła do przetargu oferując kwotę 356 tys. zł. Przekroczyła ona znacząco przewidywany budżet, ostatecznie zamwiający go jednak zwiększył, co umozliwiło wczorajpodpisanie umowy.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.