Jesteś tutaj: Home

,,Takie święta to nie jest dzień na politykę”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 02 sierpień 2021 18:37

Niedzielne zachowanie reportera programu ,,Alarm” TVP skrytykował Paweł Przepióra z Porozumienia Jarosława Gowina. Tego dnia ekipa TVP pojawiła się na Osiedlu Leśnym, na uroczystościach 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, ale nie po to, aby je relacjonować, lecz w celu realizacji krytycznego o prezydencie Bydgoszczy materiału.

 

Przepióra na Twitterze działania ekipy ,,Alarmu” uznał za skandaliczne, przyznając jednocześnie, że krytycznie ocenia na codzięń prezydenturę Rafała Bruskiego - Ta audycja była po prostu nie na miejscu – mówi Paweł Przepióra - Dzień w którym świętuje się Powstanie Warszawskie to nie jest dzień na politykę


Odniósł się on też do incydentów z Warszawy - Mieliśmy sytuację w Warszawie podczas godziny ,,W”, kiedy pan Bąkiewicz i niektórzy działacze Konfederacji dośc nadużywali dnia i wydarzeń do swojej lokalnej polityki. Jednoznacznie całe Porozumienie mówi, że takie święta to nie jest dzień na politykę.

 

Incydent nagrany naszą kamerą:

 

Prezydent pisze do prezesa TVP

Prezydent Rafał Bruski w tej sprawie napisał list do Jacka Kursiego prezesa Telewizji Polskiej, w którym działania pracowników TVP określił jako ,,barbarzyńskie” - Wczorajsze zachowanie oceniam jako barbarzyńskie, kompromitujące instytucję utrzymywaną z pieniędzy wszystkich Polaków i stanowiące kolene przekroczenie granicy przez ,,dziennikarzy” Telewizji Polskiej.

Prezydent wspomina w piśmie, że ekipa TVP zignorowała prośby kombatantów o opamiętanie się.

 

Szerzej o tym incydencie, a także o wyjaśnieniach ADM piszemy - Prezydent Bydgoszczy: Wasza telewizja kłamie, a ja z kłamcami nie rozmawiam

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.