Jesteś tutaj: Home

Jest długo oczekiwany przetarg na obwodnicę Białych Błot

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 29 lipiec 2021 16:20

Pod koniec 2017 roku pojawiła się inicjatywa opracowania wielokryteriowej analizy obejścia Białych Błot. Z różnych powodów, na temat których można by się sporo rozpisać przez kolejne lata nie został ogłoszony przetarg na opracowanie studium-techniczno-ekonomiczno-środowiskowego. W końcu dzisiaj ten wielkopomny moment nastąpił.

 

Ogłoszony dzisiaj przetarg ma wyłonić wykonawcę, który opracuje wielowariantową analizę możliwych przebiegów obwodnicy, a także zarekomenduje najbardziej optymalny wariant. Powstanie obwodnicy ma być tylko jednym z wariantów, inny sugerowany w przetargu to przeanalizowanie poszerzenie ulicy Szubińskiej do dwóch pasów, a także przetarg sugeruje przeanalizowanie możliwości budowy tunelu na najbardziej obciążonym ruchem odcinku.

 

Na opracowanie STEŚ przewiduje się 2 lata od momentu podpisania umowy, przy czym w ciągu 6 miesięcy powinna powstać analiza wielowariantowa, po czym firma opracowująca STEŚ będzie miała obowiązek utworzyć specjalną stronę internetową, która będzie platformą konsultacji wariantów z mieszkańcami. Kolejne etapy prac nad STEŚ mają pozwolić na uzyskanie decyzji środowiskowych, aby za wspomniane 2 lata była możliwość rozpoczęcia prac budowlanych.

 

Na opracowaie STEŚ zrzucają się cztery samorządy: gmina Biale Błota, Powiat Bydgoski, Miasto Bydgoszcz i Wojewódzwo Kujawsko-Pomorskie. Oferty złożone w tym przetargu powinniśmy poznać 10 sierpnia.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.