Jesteś tutaj: Home

Gama ma szansę stać się bydgoskim hitem eksportowym PESA

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 lipiec 2021 18:52

Historia produkcji lokomotyw PESA Gama sięga 2012 roku, ale to w ostatnim czasie widoczne jest szczególne zainteresowanie operatorów tą konstrukcją. Kilka lokomotyw Gama wozi pasażerów w barwach narodowego przewoźnika PKP Intercity, ale właściwości tego pojazdu szynowego ceni sobie też barwa intermodalna.


- Klienci bardzo się tym interesują, dajemy wiele tych lokomotyw na testy, spodziewamy się, że będzie to również międzynarodowy hit – mówił prezes PESA Bydgoszcz Krzysztof Zdziarski prezentując plany rozwoju firmy na kolejne lata. Nie bez przypadku Zdziarski przemawiał stojąc na tle jednej z Gam.

 

Zdaniem prezesa PESA dużym autetm tej konstrukcji jest masa służbowa, która pozwala na wykorzystywanie jej na wszelkiego typu bocznicach, co doceniać ma branża intermodalna. Ponadto dobrze radzą sobie w ruchach boczncowcych. PESA Gama produkowane są w silnikiem spalinowym i elektrycznym - Planujemy ją wyposażyć w silniki na 25kV i wydaje się, że jest to naprawdę trafiony produkt – zapowiada Zdziarski, co ma zagwarantować większe prędkości przewozowe.

 

PESA chce też ropzocząć masową produkcję w konfiguracji z silnika hybdyrowego, który umożliwi przejście na napęd spalinowych na odcinkach bez elektryfikacji.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.