Jesteś tutaj: Home

Za nami wyborcza niedziela

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 26 lipiec 2021 15:56

W niedzielę 25 lipca do urn wyborczych udała się część mieszkańców Tucholi, Kęsowa i Warlubia, za sprawą odbywających się tego dnia uzupełniajacych wyborów samorządowych. O wynikach tych wyborów oraz ich przyczynach piszemy poniżej.

1 maja dotarła do nas smutna informacja o śmierci radnego Stanisława Mikulskiego, który w Radzie Gminy Osielsko reprezentował mieszkańców z części sołectwa Żołędowo. Z racji tego, że wybrany został w 2018 roku w ramach jednomandatowych okręgów wyborczych, komisarz wyborczy rozpisał wybory uzupełniające dla tej części Żołędowa. O mandat radnego ubiegała się dwójka kandydatow Robert Wolf i Violetta Frelichowska, którzy uzyskali kolejno 110 i 73 głosy. W związku z powyższym radnym został Robert Wolf. Frekwencja wyborcza wyniosla 29%.

 

W niedzielę głosowano także w Tucholi z uwagi na rezygnację z mandatu radnego Wojciecha Kocińskiego i śmierć radnego Szczepana Nowakowskiego po zakażeniu COVID-19. Wczoraj mieszkańcy Tucholi do Rady Gminy wybrali Adama Brzoszczyka oraz Pawła Cieślewicza.

 

W Kęsowie położonym w powiecie tucholskm, bowiem w kwietniu z funkcji radnego zrezygnował Michał Wojciechowski. Z racji tego, że o funkcję radnego ubiegał się tylko Mirosław Bałazy, został wczoraj wybrany bez przeprowadzania głosowania.