Jesteś tutaj: Home

Jest decyzja środowiskowa dla odcinka S-10 na zachód od naszego regionu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 25 lipiec 2021 15:37
Jest decyzja środowiskowa dla odcinka S-10 na zachód od naszego regionu Fot: GDDKiA / Ilustracyjne

W zakończonym tygodniu GDOŚ w Szczecinie wydał decyzje środowiskową dla liczącego 108 km odcinka planowanej drogi ekspresowej S-10 pomiędzy Stargardem i Piłą. Realizacja tej inwestycji znacznie usprawni skomunikowanie Bydgoszczy ze Szczecinem.

Teraz trzeba czekać aż ta decyzja się uprawomocni, jeżeli nie wpłyną odwołania to może nastąpić już wkrótce. W przypadku odwołań na prawomocną decyzję możemy poczekać nawet przeszło rok. Po uprawomocnieniu się dcyzji środowiskowej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie mogła ogłosić przetarg na przedmiotowy odcinek, po wcześniejszym zabezpieczeniu przez rząd środków finansowych.

 

Inna istotna inwestycja to trwające postępowanie przetargowe na rozbudowę obwodnicy Wyrzyska biegnącej wzdłuż planowanej drogi S-10. Otwarta w 2009 roku obwodnica jest jednopasmowa, po realizacji tej inwestycji będzie ona dostosowana do standardu drogi ekspresowej.

 

W ostatnim czasie – o czym lokalne media nie raz informowały, rozpisano także przetargi na poszczególne odcinki S-10 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem. Harmonogram budowy S-10 zakłada w pierwszej kolejności wybudowanie drogi pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem, w kolejnym etapie ma powstać odcinek Bydgoszcz – Szczecin, na samym końcu odcinek Toruń – obwodnica Warszawy.