Jesteś tutaj: Home

Wymieniał kolo na S-5. Zginął w wyniku wypadku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 23 lipiec 2021 00:39

W czwartek tragicznie zakończyła się czynność wymiany koła w Maksymilianowie, na północnej obwodnicy Bydgoszczy w ramach drogi ekspresowej S-5. Policjanci badają przyczyny zdarzenia, trzeba pamiętać, że wymiana koła i inne czynności na drogach szybkiego ruchu i autostradach to czynności ryzykowne, dlatego należy zachować szczególne środki bezpieczeństwa.

 

Do zdarzenia doszło około godziny 6:35. Kierujący busem marki Citroen zjechał na wylączony z ruchu pas, aby dokonać czynności wymiany koła. W trakcie tej czynności w busa uderzył kierujący Nissanem, w rezultacie bus najechał na 48-latka wymieniającego koło. Podjęto próbę reanimacji, niestety mężczyzna zmarł. Dokładne przyczyny tego zajścia wyjaśni policyjne śledztwo.

 

Wymiana koła w nagłej sytuacji jest dozwolona na drodze ekspresowej, jest to jednak czynność ryzykowna z uwagi na dużą szybkość z jaką odbywa się ruch. Zanim przystąpimy do wymiany koła powinniśmy w odległośći 100 metrów postawić trójkąt ostrzegawczy oraz włączyć światła awaryjne.

 

Policyjne śledztwo wyjaśni czy zadbano w tym przypadku o ten podstawowy element bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.