Jesteś tutaj: Home

Remont Nakielskiej może się zacząć dopiero za dwa lata

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 lipiec 2021 00:33

Rozbudowa ulicy Nakielskiej to inwestycja wyczekiwana przez mieszkańców Miedzynia oraz Wilczaku od wielu lat. Jak pokazują zakończone niedawno konsultacje społeczne wsprawie kolejności reaizowania nowych priorytetów inwestycyjnych, to również wyczekiwana inwestycja przez szersze rzesze bydgoszczan. Pojawił się ostatnio możliwy termin rozpoczęcia prac budowlanych.

Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz odpowiadając na interpelację radnego Jarosława Wenderlicha inforuje, że kwestie dokumentacyjno-projektowe mogą być gotowe w drugiej połowie 2023 roku, co jest możliwym terminem ruszenia z pracami budowlanymi. Przygotowania do rozubdowy Nakielskiej w ostatnich latach się komplikowały, chociażby z powodu konieczności opracowania przez miejskie wodociągi modelu hydrologicznego (kluczowego dla funkcjonowania systemu kanalizacyjnego na Miedzyniu w przyszłości), co trwało kilka miesięcy.

 

Ulica Nakielska ma około 5,5 km długości, dlatego realizację inwestycji planuje się w podziale na trzy odcinki:
- od ronda Grunwaldzkiego do ulicy Nasypowej;
- od Nasypowej do wiaduktu kolejowego (najkrótszy);
- od wiaduktu kolejowego do ul. Łochowskiej

 

Ratusz prowadzi jednocześnie rozmowy z PKP SA w celu przebudowy wiaduktu kolejowego, aby było możliwe poszerzenie pod ulicy Nakielskiej, rozważana jest również koncepcja utworzenia przystanku kolejowego na Wilczaku.

W pierwszej kolejności miałby być realizowany odcine od ulicy Łochowskiej do wspomnianego wiaduktu kolejowego.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.