Jesteś tutaj: Home

Radziejów, Bydgoszcz, Tłuchowo – gdzie zaszczepionych najwięcej, a gdzie najmniej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 21 lipiec 2021 17:00

Z danych wtorkowych wynika, że najwięcej zaszczepionych w pełni w kujawsko-pomorskim jest mieszkańców Radziejowa – 54,7%, przed mieszkańcami Ciechocinka – 53,1% i Osielska 53%. Dalej mamy bydgoszczan - 50,3%. Niewiele gorzej wypada Toruń z 50,2% i Inowrocław 49,8%. To jest jeden biegun.

 

Z drugiej strony mamy Tłuchowo w powiecie lipnowskim z zaledwie 28,9% wyszczepionych, Jabłonowo Pomorskie z nieco ponad 30% i Dąbrowe również z nieco ponad 30%. Średnia dla województwa to około 42%. Poniższa mapa przygotowana przez Wiesława Seweryna pokazuje, że najlepiej wyszczepialność wygląda w Bydgoszczy i w Toruniu oraz w otaczających jest powiatach. Dobrze prezentuje się też powiat inowrocławski, radziejowski i Włocławek.

 

Grafika: Wiesław Seweryn z naszymi modyfikacjami. Na 20 lipca

 

Najgorszą sytuację widzimy w północno-wschodniej części województwa czyli okolice Brodnicy i Rypina, a także na wschodzie w powiecie lipnowskim. W zachodniej części województwa widoczny jest podział w powiecie nakielskim na część z Nakłem, Szubinem i Kcynią chętniej się szczepiącą i na gorzej z Sadkami i Mroczą. W powiecie sępoleńśkim dobrze wypadają okoce Kamienia, Sępólna i Więcborka, ale już gorzej Sośno. Także w powiecie tucholskim jest kilka gmin, gdzie szczepienia wypadają słabiej.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP