Jesteś tutaj: Home

Wraz z terminalem intermodalnym rozrosnąć mogą się magazyny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 21 lipiec 2021 00:57

 

,,To jeden z najwazniejszych projektów w Polsce w korytarzu Bałtyk – Adriatyk” - tak na łamach anglojęzycznego portalu propertyfundsworld.com wypowiada się o planowanym terminalu intermodalnym Bydgoszcz Emilianowo Jakub Dudkiewicz z firmy Cresa działającej głównie w branży developerskiej.

 

Zdaniem Dudkiewicza Emilianowo może odegrać rolę centrum logistycznego za sprawą rozbudowywanej przez ostatnie lata bazy magazynowej w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, który znajduje się w sąsiedztwie Emilianowa. Firma Cresa Polska szacuje, że łączna baza magazynowa Bydgoszczy i Torunia to ponad 413 tys. metrów kwadratowych, do tego blisko 12 tys. jest obecnie w fazie budowy. Jakub Dudkiewicz wskazuje na dużych inwestorów jak Panattoni. Dudkiewicz informuje, że w sąsiedztwie Emilianowa ponad 100 tys. metrów kwadratowych zabezpieczyła firma Hilwood, zapowiadając tym samy rozwój bydgoskiej bazy magazynowej.

 

 

 

Kilka miesięcy temu Waimera Logistic Park kupiony został przez południowoafrykański fundusz Fortress REIT, zdaniem Dudkiewcza ten park logistyczny też ma duży potencjał do rozbudowy.

Jakub Dudkiewicz we wspomnianej publikacji branżowej przewiduje, że przygotowywana w Emilianowie budowa terminalu stała się impulsem dla kolejnych inwestorów z branży magazynowej do inwestowania w Bydgoszczy.

 

Wraz z terminalem intermodalnym rozrosnąć mogą się magazyny

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.