Jesteś tutaj: Home

W szczepieniach 10 punktów procentowych za Europą (raport szczegółowy)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 17 lipiec 2021 10:21

Po kilkutygodniowym spadku liczby wykonywanych szczepień w województwie kujawsko-pomorskim w ostatnim tygodniu mieliśmy wzrost do poziomu ponad 100 tys. tygodniowo. Jest to jednak pozorny wzrost bowiem na blisko 107 tys. szczepień ponad 85 tys. to były osoby przyjmujące drugą dawkę.

Pierwszą dawkę w ostatnim tygodniu przyjęło zaledwie niespełna 16 tys. osób, do tego dochodzi ok. 5 tys. osób zaszczepionych jednodawkowym preparatem Jonhson&Jonhson. Mamy zatem utrzymującą się od wielu tygodni tendencję spadku liczby nowych osób, natomiast widzimy wzrost szczepień drugą dawką. Jeżeli liczba chętnych do szczepień nie wzrośnie, to w ciągu 2 tygodni możemy się spodziewać radykalnego spadku liczby szczepień w naszym województwie.

 

Nasz raport szczegółowy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szczepienia historycznie:

 

Wykres oparty o dane z Ministerstwa Zdrowia - jak możn zauważyć sa one nieco niższe od tych zaraportowanych do ECDC

 

 

Europa szczepi szybciej

Tak prezentuje się porownanie  poziomu szczepień w Polsce (zielona linia) w stosunku do średniej dla Unii Europejskiej (przerywana linia). W ostatnich tygodniach widzimy zdeccydowane spowolnienie w Polsce.

 

 

ECDC licząc poziom wyszczepialności stosuje je do kryterium doroslej populacji, stąd też poziom wyszczepialności (pierwszą dawka) jest nieco wyższy niz średnia na naszych wykresach, opierających się o stosunek do całej populacji (metodologia przyjęta w Polsce).