Jesteś tutaj: Home

Za rok dworzec Bydgoszcz Zachodnia w nowej jakości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 20 lipiec 2021 06:45
Za rok dworzec Bydgoszcz Zachodnia w nowej jakości Wizualizacja

O planowanej przebudowie dworca kolejowego Bydgoszcz Zachodnia mówi się od kilku lat – wchodzimy obecnie na ostatni etap, bowiem PKP SA ogłosiło przetarg na wykonanie prac budowlanych. Dworzec ma zyskać nowoczesny wygląd i być przyjazny dla podróżnych, z czym obecnie jest problem. Otwarcie ofert w przetargu planowane jest na sierpień.

PKP SA liczy, że prace budowlane ruszą już jesienią, co daje szansę na oddanie nowego dworca late przyszłego roku. Podróżni zyskają przede wszystkim estetyczną poczekalnie. Dla lepszego efektu powstanie też od nowa oświetlenie.

 

– Ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy przebudowy dworca Bydgoszcz Zachód to kolejny krok w stronę tej ważnej inwestycji. Mieszkańcy takiego miasta jak Bydgoszcz zasługują na dostęp do bezpiecznej i komfortowej infrastruktury kolejowej dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mam nadzieję, że zmodernizowany budynek dworca stanie się ważnym centrum społeczności lokalnej i ułatwi pasażerom podróżowanie koleją. Wszystko to dzięki Programowi Inwestycji Dworcowych, w ramach którego polski rząd przeznaczy do 2023 r. prawie 2 mld zł na modernizację blisko 200 dworców – mówi Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury.

 

 

 

Przebudowie zostanie poddany obecnie istniejący budynek dworca. Jeszcze nie tak dawno spekulowano nad możliwym przesunięciem budynku z uwagi na modernizację linii kolejowej nr 18. Ostatecznie pozostajemy przy budynku zlokalizowanym na skrzyżowaniu ulic Flisackiej i Mińskiej.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.