Jesteś tutaj: Home

W piątek i w sobotę będzie można się zaszczepić podczas spaceru

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 15 lipiec 2021 16:28

- Śledząc to co dzieje się w Europie, w innych krajach, chcemy zapobiec czwartej fali, aby była ona jak najmniej dotkliwa dla mieszkańców naszego miasta – mówi zastępca prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz, zapowiadając piątkową i sobotnią akcję szczepień ,,bez skierowania”. Będziemy mogli przyjść się zaszczepić bez wcześniejszej rejestracji, potrzebny będzie jedynie dowód osobisty.

 

W piątek w godzinach 14:00 – 20:00 będzie można się zaszczepić przy amfiteatrze przy ulicy Mostowej w centrum Bydgoszczy. W sobotę w godzinach 12:00 – 18:00 mobilny punkt szczepień stanie w Myślęcinku przy miasteczku ruchu drogowego.


Będą dostępne szczepionki Jonhson&Jonhson (jednodawkowa) i Pfizer (dwudawkowa). Akcję Bydgoszcz organizuje we współpracy z przychodnią Gizińscy.

 

Do tej pory w Bydgoszczy w pełni zaszczepiło się ponad 47% populacji, co jest na tle Polski i naszego województwa bardzo dobrym wynikiem, ale wciąż daleko nam do odporności populacyjnej - Nadal pozostaje bardzo duża grupa osób, które mogą się zaszczepić, a jednak do tej pory tego nie zrobiły. Stąd też Miasto Bydgoszcz organizuje te plenerowe punkty szczepień, aby zachęcić do szczepienia – wyjaśnia zastępca prezydenta Waszkiewicz.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.