Jesteś tutaj: Home

Szlabany przy Przemysłowej będą zamknięte krócej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 15 lipiec 2021 00:21
Szlabany przy Przemysłowej będą zamknięte krócej fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

O około 2 minuty mniej będą czekać kierowcy na przejeździe kolejowym jadący ulicą Przemysłową w kierunku Witebskiej na Siernieczku. To efekt inwestycji poczynionych przez PKP PLK. W województwie kujawsko-pomorskim za kwotę około 10 mln zł wyremontowano 30 przejazdów kolejowych.

 

Przy ulicy Przemysłowej zamontowano system samoczynnej sygnalizacji przejazdowej, która w tym miejscu zastąpi posterunek dróżnika. Nowy system pracuje od dzisiaj – 15 lipca - Dzięki nowym urządzeniom przejazd będzie zamknięty krócej o około 2 minuty, co usprawni ruch pojazdów w tej części miasta, w tym samochodów ciężarowych jadących do miejscowych przedsiębiorstw – informuje PKP PLK.

 

Linia kolejowa nr 18 na tym odcinku jest dość ruchliwa, stąd też przejazdy kolejowe są zamykane dość często. PKP PLK szacuje, że dziennie przejeżdża przez ten przejazd około 80 pociągów. PKP PLK wskazuje, że oprócz oszczędności czasu dla kierowców, zwiększy się bezpieczeństwo na tym przejeździe. Koszt inwestycji na tym przejeździe wyniósł blisko 2,2 mln zł.

 

Pamiętajmy, że przejeżdżając przez przejazd kolejowy powinniśmy zachowywać szczególną ostrożność. Droga hamowania pociągu jest długa, stąd też jeżeli wymusimy pierwszeństwo ryzykujemy swoim zdrowiem i życiem. Przejeżdżający pociąg zawsze ma pierwszeństwo.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.