Jesteś tutaj: Home

,,Tu nie ma co filozofować – bądźmy mądrzy przed szkoda” Szczepmy się!

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 14 lipiec 2021 10:42

Dzisiaj sytuacja epidemiczna w Polsce jest dobra, istnieje jednak spore ryzyko, że na jesień ponownie będzie trzeba powrócić do obostrzeń, szczególne niebezpieczeństwo stwarza wariant delta. Najskuteczniejszą bronią przed ponownym lockdownem i kolejnymi nadliczbowymi zgonami jest zaszczepienie się.

- Kochani szczepie się dla siebie i dla swoich najbliższych. Szczepię się, bo chce powrotu do normalności – mówi posłanka Magdalena Łośko.

 

W ramach naszej akcji promowania szczepień przygotowaliśmy klip, na którym lokalni politycy, z różnych sił polityczną, mówią dlaczego warto się szczepić.

 

- Tu nie ma co filozofować, był czas kiedy były problemy ze szczepionkami, dzisiaj szczepionki czekają, aby się zgłaszać. Nie ma chętnych. Jest to skandal! Przyjdzie wrzesień, będzie październik i będzie znowu lockdown, będą znowu zamknięte szkoły, będą pełne szpitale, będą osoby umierające, dlatego że ktoś ma fanaberię i się nie zaszczepił. Bądźmy mądrzy przed szkodą – mówi radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz.

 

- Szczepić się należy po to, aby zadbać o siebie żeby zadbać o najbliższą rodzinę, żeby zadbać o swoje środowisko lokalne żebyśmy wszyscy jako naród mogli wrócić do normalności – podkreśla radna Grażyna Szabelska, pełnomocnik wojewody ds. rodziny.

 

- Zawsze możemy się spotkać jesienią z nowym rzutem choroby. To stwarza niebezpieczeństwo, że osoby starsze, które się nie zaszczepiły – znowu będzie to hospitalizacja, będzie śmiertelność wzrastała – przestrzega prof. Maciej Świątkowski, lekarz, radny Rady Miasta Bydgoszczy.

 

- Jest to ważna rzecz, aby uchronić przed kolejną falą tej pandemii i kolejnymi obostrzeniami – mówi Szymon Wiłnicki, radny, pracownik bydgoskiego pogotowia ratunkowego.