Jesteś tutaj: Home

100 tys. przekazujemy na pomoc poszkodowanym w Nowej Białej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 08 lipiec 2021 10:28

19 czerwca doszło do tragicznego w skutkach pożaru w Nowej Białej w gminie Nowy Targ na Podhalu. Ogień strawił zwartą zabudowę niszcząc 48 budynków, w tym 25 mieszkalnych. Poszkodowanych zostało ponad 100 osób. Z całej Polski widać jednak wyrazy solidarności, spółki skarbu państwa przekazują materiały budowlane, natomiast Województwo Kujawsko-Pomorskie przekaże kwotę 100 tys. złotych.

 

Zgodę na przekazanie tej kwoty, w ramach przesunięcia środków z rezerwy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, na sesji w dniu 28 czerwca podjął Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Na klęski żywiołowe narażeni jesteśmy niezależnie od regionu, w którym mieszkamy. W takich sytuacjach niezwykle ważna jest solidarność. Gdy cztery lata temu przez północno-zachodnią cześć naszego województwa przeszły poważne nawałnice, które wyrządziły ogromne straty, wsparcie finansowe gminom z naszego regionu przekazywały samorządy z całej Polski. Do gminy Sośno w powiecie sępoleńskim pomoc przekazały m.in. Miasto Łomża (100 tys. zł) i Województwo Podkarpackie (50 tys. zł).