Jesteś tutaj: Home

Przewozy Regionalne planują zwolnić ponad 400 osób

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 21 lipiec 2013 13:59

Od 1 września mają się rozpocząć zwolnienia grupowe w  Kujawsko-Pomorskim Zakładzie Przewozów Regionalnych. Załoga licząca 700 osób ma zostać zredukowana do 264 osób.

W grudniu większość tras obsługiwanych w naszym województwie przez Przewozy Regionalne przejmie prywatna spółka Arriva (należąca do Deutsche Bahn). Z tego powodu prace przewozowe PR ulegną znacznemu zmniejszeniu i po 15 grudnia wystarczą 264 osoby. Pracę stracić ma zatem 421 osób.

 

Przewozy Regionalne od grudnia obsługiwać będą tylko trasy: Bydgoszcz – Inowrocław; Toruń – Inowrocław – Gniezno i jak wynika z deklaracji władz województwa także połączenie Bydgoszcz – Toruń. Pozostałe trasy przejmie Arriva.

 

Przejęcie po wygranych przetargach przez Arrivę większości tras doprowadziło do konfliktu pomiędzy tym prywatnym przewoźnikiem a Przewozami Regionalnymi. Jego owocem jest na chwilę obecną brak porozumienia na dojeżdżanie Arrivy do stacji na terenie innych województw. W efekcie może to doprowadzić, że Bydgoszcz utraci połączenie z Piłą, gdyż pociągi będą kończyć swój bieg w Nakle nad Notecią. Natomiast do Trójmiasta będą jeździć tylko pociągi TLK spółki PKP Intercity, które maja droższe bilety niż pociągi regionalne.