Jesteś tutaj: Home

Kolejny tydzień ze spadkiem szczepień (raport szczegółowy)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 03 lipiec 2021 16:25

Od soboty do piątku w województwie kujawsko-pomorskim przeprowadzono niecałe 92 tys. szczepień w województwie kujawsko-pomorskim, czyli o blisko 2 tys. mniej niż tydzień wcześniej. Jeszcze przed dwoma tygodniami szczepiono w naszym województwie powyżej 100 tys. tygodniowo. Do tej pory przynajmniej jedną dawką zaszczepiono 44,2% populacji naszego województwa, całościowo 33,2%. Zapraszamy do zapoznania się z naszym tygodniowym raportem opartym na danych z Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.


W ramach tych niecałych 92 tys. szczepień pierwszą dawkę szczepionki lub jednodawkowy preparat Jonshon&Jonhson przyjęło ok. 26 tys. osób, co pokazuje, że obecnie dominuje szczepienie drugą dawką. Trzeba się liczyć z tym, że spadająca liczba osób, które przyjmują pierwszą dawkę w ciągu 2-3 tygodni przełoży się na spadek ogólnej liczby szczepień poniżej 50 tys. szczegółowo.

 

 

 

W grupie 50 plus pierwszą dawkę (lub preparat jednodawkowy0 przyjęło już blisko 76% populacji, w grupie 25-49 niecałe 40%,, zaś w grupie 18-24 tylko 31%.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szczepienia historycznie:

 

Dane z Ministerstwa Zdrowia, pokazują nieco niższy wskaźnik od danych z Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i  Kontroli Chorób