Jesteś tutaj: Home

Rozpoczęły się odbiory na Kujawskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 29 czerwiec 2021 00:20
Rozpoczęły się odbiory na Kujawskiej Fot: ZDMiKP

Inwestycja polegająca na budowie linii tramwajowej wzdłuż ulicy Kujawskiej (tramwaje jeżdżą już od grudnia) wraz z przebudową tej ulicy oraz rond Kujawskiego i Bernardyńskiego zbliża się ku końcowi. Zamawiający w imieniu Bydgoszczy – Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpoczął procedurę odbierania inwestycji od wykonawcy.

 

Z wnioskiem o rozpoczęcie procedury odbiorów zwrócił się wykonawca. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w tym tygodniu chce skontrolować oznakowanie na obszarze inwestycji, jeżeli jest ona wykonana prawidłowo, to w przyszłym tygodniu zostanie testowo uruchomiona sygnalizacja świetlna, która będzie dalej synchronizowała z miejskim systemem ITS. Jeżeli jakieś elementy nie zyskają akceptacji przez ZDMiKP, wówczas wykonawca będzie musiał je poprawić. Na razie wstrzymano się natomiast z nasadzeniami zieleni na obszarze inwestycyjnym, z uwagi na upały, które nie sprzyjają nasadzeniom. Te prace będą wykonane w bardziej optymalnych warunkach atmosferycznych.

 

Pomysł budowy torowiska wzdłuż ulicy Kujawskiej pojawił się w dokumentach planistycznych już w latach 70. Faktyczna realizacja inwestycji ruszyła dopiero w okolicach 2017 roku, a obecnie jesteśmy świadkami prac wykończeniowych. Koszt przebudowy Kujawskiej i rond to 174 mln zł, co sprawia, że jest to jedna z większych inwestycji w Bydgoszczy w ostatnich latach. Długość torowiska to ponad kilometr.

 

Na razie nie wiadomo kiedy tramwaje powrócą z Ronda Bernardyńskiego w kierunku Babiej Wsi, fragment torowiska będzie trzeba zbudować od nowa, z uwagi na podwyższenie poziomu ronda.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.