Jesteś tutaj: Home

Biało-czerwone barierki będą powoli znikać z bydgoskich ulic

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 26 czerwiec 2021 11:36
Biało-czerwone barierki będą powoli znikać z bydgoskich ulic Fot: skyscrapercity.com / zjednoczone

Jednym z efektów reaktywacji Społecznej Rady ds. Estetyki Miasta będzie ograniczenie barierek biało-czerwonych w przestrzenni publicznej, a przynajmniej będą bardzo ograniczone przy nowych inwestycjach. Tego typu elementy małej architektury psują bowiem ogólne wrażenie.


- Kolorystyka barierek zmienia się na bardziej elegancką – zapowiada Maciej Bakalrczyk. Bardziej elegencki będzie kolor określany jako RAL2021, czyli szara czerń - Słupy, barierki i elementy małej architektury są w jednym kolorze, przez to mamy wrażenie takiego ładu, porządku i to jest zauważalne – wskazuje plastyk miejski Marek Iwiński.

 

 

Społeczna Rada ds. Estetyki Miasta zmiany wywalczyła poprzez przekonanie prezydenta Rafała Bruskiego, aby stosowanie powyższych wytycznych wymusił na drogowcach na drodze wydanego polecenia służbowego. Kilka tygodni temu podczas rewitalizacji Aleii Ossolińskich pojawiły się biało-czerwone słupki, które spotkały się z krytyką internautów w mediach społecznościowych. Ratusz zareagował na krytykę wymianą słupków na kolor RAL 2021.

 

Zgodnie z poleceniem służbym odstępstwa od tej zasady będzie mógł udzielać jedynie plastyk miejski, a ten zapowiada, że jedynym wyjątkiem mogą być kwestie związane z bezpieczeństwem - Biało-czerwone slupki pojawią się tylko przy szkołach, tam gdzie jest wymagane bezpieczeństwo ruchu i pieszych.

 

Społeczna Rada co do zasady jednak uważa, że trzeba ograniczać tworzenie słupków - Sugerujemy tworzenie barierek do minimum, ponieważ nie są to elementy dodające przestrzenni jakąkolwiek wartość. Powinny istnieć jedynie w miejscach, które służą bezpieczeństwu – zaznacza Bakalrczyk.

 

Społecznicy przeforsowali też wytyczne dotyczące estetyki tworzenia chodników.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.