Jesteś tutaj: Home

,,Bezczelne baby” na zajęciach na Collegium Medicum. Partia Razem domaga się nawet usunięcia wykładowczyni z uczelni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 18 czerwiec 2021 22:37

W piątek bydgoscy działacze partii Razem ujawnili nagrania z wykładów on-line, które odbywały się jesienią ubiegłego roku na Collegium Medicum. Prowadząca zajęcia miała atakować studentki, które utożsamiały się z protestami przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji.

,,Co to jest za kobieta, która nie wie jaką ma płeć” - słyszymy na nagraniu - ,,Nic nie umiecie tak naprawdę, ale od zabijania specjalistki”.


Do takich zwrotów, a także np. stwierdzenia ,,bezczelne baby” wykładowczynie miały skłonić grafiki studentek z symboliczną dla protestów błyskawicą, czy z tęczową flagą.

 

- Te słowa nie pozostawiają pola do interpretacji. Moim zdaniem to jest przemoc, to jest zastraszanie, nadużycie władzy i terror na zajęciach za to, że studentki stanęły po stronie praw człowieka, wolności, praw obywatelskich, zostały obrzucone wyzwiskami – ocenia Karolina Kozłowska z partii Razem - Pani doktor powoływała się na wartości chrześcijańskie, co jest szczególnie paradne, bo moim zdaniem poniżanie osób, które są w słabszej od nas pozycji, do wartości chrześcijańskich nie należy.

 

Sprawa jak widać ma charakter światopoglądowy, bowiem sprawa aborcji jesienią budziła w Polsce duże emocje społeczne. Na pewno jednak wątpliwości może budzić język jaki stosuje wykładowczyni oraz odnoszeni się na zajęciach z farmakologii do spraw aktualnego sporu politycznego.

 

- Pani doktor dobrze wie, że ma dużą władzę nad studentkami, ponieważ to od niej zależy przyszłość zawodowa, naukowa tych młodych kobiet. Jest bardzo obrzydliwe, gdy ktoś kto powinien być autorytetem i przekazywać wiedzę w sposób rzetelny, nadużywa swojej pozycji żeby niszczyć ludzi - powiedział Adam Hoffmann z partii Razem.

 

Sprawę wyjaśniają władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, do których skargę złożyło około 40 studentek.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.