Jesteś tutaj: Home

Z uzyskaniem zaszczepialności na poziomie 70% możemy mieć problem (raport szczegółowy)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 22 maj 2021 16:05
Z uzyskaniem zaszczepialności na poziomie 70% możemy mieć problem (raport szczegółowy) Fot: gov.pl

Na piątek 21 maja w pełni zaszczepione było 12% populacji województwa kujawsko-pomorskiego, częściowo – czyli tylko jedną dawką (nie licząc szczepionki Jonhsona) 30,5%. Ostatni tydzień to głównie szczepienia do 60 roku życia, w starszych rocznikach szczepień jest już bowiem niewiele. Przygotowaliśmy szczegółowy raport dla województwa kujawsko-pomorskiego z podziałem na grupy wiekowe i szczepionki.

 

W grupie 80 plus pełne zaszczepienie posiada 53% tej populacji wiekowej, zaś częściowe 61%. W ciągu ostatniego tygodnia liczba nowych osób, które miały kontakt ze szczepionkami wzrosło o zaledwie 0,9 punktu procentowego, a co za tym idzie potencjał tej grupy wiekowej do szczepień, przynajmniej na razie się wyczerpał. Do 70% dość daleko.

 

 

 

W grupie 60-79 mamy już zaszczepionych w pełni 27,5% oraz częściowo blisko 64%. Potencjał tej grupy również się wyczerpuje, ale być może uda się dojść w okolice 70%.

 

 

W grupie 50-59 częściowo zaszczepionych jest 45,6%, zaś w patrząc na najliczniejszą grupę 18-59 mamy 25,4% zaszczepionych przynajmniej częściowo. Potencjał tej grupy obecnie jest największy, bowiem dopiero dwa tygodnie temu umożliwiono rejestrację na szczepienia rocznikom 18 plus.

 

 

 

Od poniedziałku rejestrować mogły się też 16 i 17 latkowie, jak wynika z danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, w ostatnim tygodniu w naszym województwie mogło zaszczepić się około 300 osób z tej grupy.