Jesteś tutaj: Home

Brak decyzji środowiskowej dalej blokuje S-10

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 14 maj 2021 17:50
Brak decyzji środowiskowej dalej blokuje S-10 Ilustracyjnie - droga S-5

Do 17 maja Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska nie rozpatrzy odwołań w sprawie decyzji środowiskowej dotyczącej odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10. Oznacza to, że przetarg na prace budowlane opóźni się o kolejne tygodnie. Ministerstwo Infrastruktury planowano przetarg ogłosić do końca marca bieżącego roku, ale z uwagi na przeciągające się postępowanie środowiskowe to nie nastąpiło.

Decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Toruń Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wydała 24 lutego 2020 roku. Wpłynęło do niej wiele odwołań, które są przedmiotem postępowania GDOŚ, toczącego się już ponad rok. GDOŚ poinformował, że nowy termin rozpatrzenia odwołania to 4 czerwca, nie można jednak wykluczyć, że zostanie on ponownie przesunięty.

 

W ostatnim czasie kolejne organizacje społeczne wnioskowały o zmianę przebiegu tego odcinka drogi S-10, w tym Bydgoska Federacja Ruchów Miejskich, podnosząc argumenty ekologiczne.

 

Nie można wykluczyć wariantu, w którym GDOŚ unieważni decyzję RDOŚ, wówczas będzie trzeba wydać decyzję środowiskową od nowa, co może opóźnić inwestycje nawet o lata.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: