Jesteś tutaj: Home

Premier: Narodowy Program Szczepień to test naszej sprawności, odpowiedzialności i solidarności

Napisane przez  PAP Opublikowano w Regionalne czwartek, 29 kwiecień 2021 17:58

Narodowy Program Szczepień to test naszej sprawności, odpowiedzialności i solidarności, jestem przekonany, że jako społeczeństwo zdamy go wzorowo - podkreślił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

 

 

Premier Morawiecki podczas czwartkowej konferencji prasowej zapowiedział, że rząd chce jak najszerzej promować akcję szczepień. Dlatego też - mówił - w majówkę w miastach wojewódzkich pojawią się mobilne punkty informacyjne i szczepieniowe.

 

W późniejszym wpisie na Facebooku podkreślił, że w czwartek, "sprzed największego tymczasowego szpitala w kraju na PGE Narodowy w Polskę ruszają specjalne zespoły, ciężarówki z kontenerami i namiotami oraz kolejnymi dawkami szczepionki". Jak dodał, "mobilne punkty promocyjne mają za zadanie nie tylko szczepić Polaków, ale również propagować wśród nich postawy proszczepionkowe".

 

"Zasada jest prosta - jeżeli ktoś nie może dotrzeć do punktu szczepień - to punkt szczepień dotrze do niego!" - dodał szef rządu.

 

Morawiecki podkreślił, że Narodowy Program Szczepień rozkręca się. "Do Polski dociera coraz więcej dawek, a my nadal pracujemy z Komisją Europejską, żeby szczepionek nie zabrakło" - zapewnił premier.

 

Jak poinformował, w środę odbył rozmowę z szefem firmy Pfizer. "Dyskutowaliśmy o projektach medycznych i logistycznych, które ta korporacja może realizować w Polsce. Chcemy zabezpieczyć się przed ewentualnymi nawrotami epidemii w przyszłości" - napisał Morawiecki.

 

"Przed nami majówka, w czasie której nie mamy zamiaru odpuścić czy wrzucić na luz. Wręcz przeciwnie - włączamy wyższy bieg" - oświadczył.

 

Premier zaznaczył, że Narodowy Program Szczepień to test naszej sprawności, odpowiedzialności i solidarności. "Jestem przekonany, że jako społeczeństwo zdamy go wzorowo" - ocenił.

 

Szef rządu podziękował też wszystkim zaangażowanym w ten "wielki program niesienia pomocy i ochrony zdrowia Polaków - lekarzom, służbom medycznym i mundurowym, żołnierzom i szefom instytucji odpowiedzialnych za logistykę - ministrowi Michał Dworczyk i prezesowi Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych Michałowi Kuczmierowskiemu". (PAP)

 

rbk/ par/