Jesteś tutaj: Home

Jak wygląda wyszczepialność w poszczególnych grupach wiekowych (raport wojewódzki)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 25 kwiecień 2021 17:44
Jak wygląda wyszczepialność w poszczególnych grupach wiekowych (raport wojewódzki) Fot: gov.pl

Według stanu na piątek 23 kwietnia mieliśmy przynajmniej jedną dawką zaszczepione 17,8% populacji województwa kujawsko-pomorskiego oraz 6% populacji zaszczepionej w pełni, czyli dwoma dawkami lub preparatem jednodawkowym Jonhson&Jonhson. Dla grupy wiekowej 80+ te wskaźniki wynosiły już kolejno 56% i 41,8%.


Jasnym kolorem na wykresach widoczne są osoby w pełni zaszczepione, ciemniejszym tylko jedną dawką preparatów dwudawkowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Powyższy raport pokazuje przede wszystkim, że ponad 70% szczepień wykonano preparatem Pfizer/BioNTech. Szczepionka AstraZeneca jest natomiast najpowszechniejsza przy szczepieniu osób do 69 roku życia. Nie widać tego na naszym wykresie, ale również dominuje ona w grupie wiekowej 60-69. Zauwazyć można, że póki co osoby w pełni zaszczepione to głównie zaszczepione preparatem Pfizera, na drugie miejsce wysuwa się Jonhson&Jonhnson jednodawkowy. W przypadku Astry Zeneki w pełni zaszczepionych mamy zaledwie około 300 osób, co zwiazane jest z dłuższym odstępem międzydawkami.

 

Metodologia:

Dane odnośnie szczepień pochodzą z Europejskiego Centrum ds.Zapobiegania i Kontroi Chorób, dane ludnościowe do których odnosimy się jako ogółu ludności z GUS za I półrocze 2020 roku.

 

Uwaga: Dane procentowe należy traktować z lekkim dystansem, bowiem szczepienia liczone są według miejsca wykonania, a nie miejsca zamieszkania osoby szczepionej. Widoczne jest zjawisko, iż osoby jeżdżą z jednego województwa do drugiego się zaszczepić, co może nieco zniekształcać wynik.