Jesteś tutaj: Home

Premier Morawiecki wraz z żoną zaszczepili się pierwszą dawką szczepionki AstraZeneca

Napisane przez  PAP Opublikowano w Regionalne sobota, 24 kwiecień 2021 12:17
Premier Morawiecki wraz z żoną zaszczepili się pierwszą dawką szczepionki AstraZeneca Fot: Adam Guz / KPRM

Premier Mateusz Morawiecki wraz z małżonką przyjęli w sobotę pierwszą dawkę szczepionki firmy AstraZeneca - przekazała kancelaria premiera.

Jak dodano szczepienie odbyło się w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym, a cała procedura przebiegła identycznie jak w przypadku każdej innej osoby przybywającej na szczepienie na Stadion Narodowy.

Na początku tego tygodnia szef rządu poinformował, że w związku z tym, iż uruchomiono rejestrację dla jego rocznika - 1968 r. zarejestrował się na szczepienie poprzez infolinię.

 

"Szczepionka - AstraZeneca - już na mnie czeka. Razem ze mną bez problemu zarejestrowała się też moja żona, Iwona. Oboje przygotowujemy się na szczepienie" - oświadczył wówczas we wpisie na Facebooku Morawiecki.

 

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, a preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania jednej dawki. (PAP)

 

autor: Rafał Białkowski

 

rbk/ mark/

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: