Jesteś tutaj: Home

W przyszłym tygodniu pewne poluzowanie restrykcji. Brane jest też pod uwagę ograniczenie obowiązku noszenia masek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 21 kwiecień 2021 16:53

Od poniedziałku 26 kwietnia uczniowie klas I-III w jedenastu województwach wrócą do nauki. Na tej liście regionów, gdzie sytuacja epidemiczna jest lepsza, znajduje się województwo kujawsko-pomorskie. Od nowego tygodnia przywrócona zostanie też działalność fryzjerów, salonów urody i zakładów kosmetycznych.


- Te zmiany są delikatnym krokiem, który na najbliższy tydzień ma zdefiniować sposób funkcjonowania. Jest to krok bardzo ostrożny, bo jesteśmy w sytuacji cały czas bardzo dużego obłożenia szpitali i respiratorów – powiedział w środę minister Adam Niedzielski.

 

Ten krok ze zniesieniem obostrzeń wprowadzono w województwach ,gdzie średnia dzienna zakażeń w ostatnich 7 dniach była mniejsza niż 35 na 100 tys. mieszkańców – średnia dla kraju to 36. W kujawsko-pomorskim ten wskaźnik wynosi 34.

 

W przyszłym tygodniu decyzja co do masek

W ostatnim czasie pojawiły się badania wskazujące, iż ryzyko zakażenia się na świeżym powietrzu jest bardzo niewielkie, stąd też są głosy, aby w otwartych przestrzeniach znieść obowiązek noszenia masek. Minister Niedzielski poinformował, że są prowadzone analizy, zaś decyzje mają zapaść w przyszłym tygodniu - Tutaj zarówno bierzemy pod uwagę pewien aspekt związany z nowymi badaniami, które się pojawiają i dotyczą określenia ryzyka transmisji wirusa na zewnątrz.