Jesteś tutaj: Home

W pandemii chętniej wspieraliśmy WOŚP przelewem – 210,8 mln to wynik 29 Finału

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 30 marzec 2021 12:53
W pandemii chętniej wspieraliśmy WOŚP przelewem – 210,8 mln to wynik 29 Finału fot. Łukasz Widziszowski / WOŚP

Po raz kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kończy się pobiciem nowego rekordu – tegoroczny wynik jest o ponad 20 mln większy od ubiegłorocznego. Udało się tego dokonać w trakcie pandemii COVID-19. W poniedziałek Fundacja WOŚP podsumowała 29 Finał.

 

- To niesamowity wynik, za który wszystkim bardzo dziękujemy! Tu nie chodzi o rekordy – od samego początku mówimy, że to nie rekord jest czymś, co nas napędza. Najbardziej napędza nas to, że jesteśmy razem - że zagraliśmy znów wszyscy, jako Polacy, na całym świecie – powiedział Jerzy Owsiak, prezes Fundacji WOŚP.


W pandemii dominowały wpłaty elektroniczne

29 Finał WOŚP odbył się 31 stycznia – pierwotnie planowany był na początku stycznia, ale z uwagi na nowe obostrzenia przesunięto go na koniec miesiąca. W tym roku nie było koncertów do których się przyzwyczailiśmy, trzeba było bowiem stosować się do obostrzeń sanitarnych. Okazało się, że w tej nowej rzeczywistości chętniej wspieraliśmy WOŚP czy to przelewem czy np. poprzez przekazanie darowizny kartą zbliżeniową – w ten sposób zebrano blisko 134 mln zł co stanowi 63,91% wszystkich wpłat Finału. Tradycyjnie do puszek zebrano zaś nieco ponad 75,5 mln zł.