Jesteś tutaj: Home

Od dzisiaj obowiązują nowe obostrzenia

Napisane przez  PAP Opublikowano w Regionalne sobota, 20 marzec 2021 10:12

Od soboty, 20 marca cała Polska została objęta rozszerzonymi zasadami bezpieczeństwa – poinformowało w piątek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

 

Do mieszkańców kraju został wysłany Alert RCB: "Uwaga! Od soboty (20.03) nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju. Więcej: https://www.gov.pl/zasady-bezpieczenstwa-od-20-marca"

 

RCB przypomniało, że swoją działalność muszą zawiesić hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.

 

Zostają zamknięte galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie.

 

Nie będą działały teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online); kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury).

 

Nieczynne będą baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej); sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna; stoki narciarskie; kluby fitness i siłownie oraz obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

 

Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach 1-3 – będą uczyć się zdalnie. W całym kraju zalecana jest pracę online – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

 

Zasady te będą obowiązywać do 9 kwietnia.(PAP)

 

wnk/ mark/