Jesteś tutaj: Home

Szczególnie trudna sytuacja epidemiologiczna w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 15 marzec 2021 14:01

Średnio na 100 tys. mieszkańców w województwie kujawsko-pomorskim mamy wciąż więcej zakażeń, niż wynika to ze średniej dla kraju. Sytuacja jest jednak ustabilizowana na tyle, iż średnia wojewódzka niewiele odbiega od średniej krajowej. Najtrudniejsza sytuacja ma miejsce w Grudziądzu i w Bydgoszczy.

Średnia 7 dniowa na 100 tys. mieszkańców w Polsce wynosi 43, w województwie kujawsko-pomorskim 46 – w obu wypadkach w porównaniu do pomiaru sprzed tygodnia wzrost wyniósł 10.

 

W Bydgoszczy mamy w zaokrągleniu 59 zakażeń na 100 tys. mieszkańców dziennie, co pokazuje, że sytuacja w stolicy województwa robi się trudna. W powiecie bydgoskim mamy prawie 62 zakażenia na 100 tys. mieszkańców, w Grudziądzu równe 62.

 

 

Jak porównamy sytuację w Bydgoszczy z innymi dużymi miastami to nie jest może ona za dobra, ale też nie specjalnie tragiczna - w Warszawie przekroczone jest bowiem 70 zakażeń, w Gdańsku 77 zaś w Olsztynie, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza – ponad 111.

 

Ostatni tydzień przyniósł pewną stabilizację w powiecie inowrocławskim, gdzie współczynnik ten wyniósł blisko 49, wzrastają o 2 punkty w ciągu tygodnia. Jak spojrzymy jednak na inne powiaty oraz na wzrosty jakie towarzyszyły powiatowi inowrocławskiemu w ostatnich tygodniach, to widoczne jest wyraźne wyhamowanie tendencji.