Jesteś tutaj: Home

Sytuacja w województwie coraz trudniejsza – wojewoda zarządzeniem kieruje lekarzy do pracy w szpitalach COVID-owych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 11 marzec 2021 16:30

- Rzeczywiście sytuacja jest nie najlepsza w województwie kujawsko-pomorskim – powiedział dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. W czwartek w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 1334 nowe przypadki zakażeń COVID-19, co jest najwyższym wynikiem w tym roku, a także jak przeliczymy to na jednego mieszkańca, jednym z najwyższych dzisiaj w Polsce. Wojewoda postanowił dzisiaj o skierowaniu do pracy w szpitalach w Radziejowie i w Grudziądzu 77 osób, na mocy decyzji administracyjnej.


W poniedziałek m.in. poprzez media wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wraz z konsultantem wojewódzkim ds. chorób zakaźnych dr Pawłem Rajewskim apelowali do lekarzy i pielęgniarek, którzy nie zajmują się obecnie pacjentami chorymi na COVID-19, aby zgłaszali się do pracy w szpitalach COVID-owych. Do dzisiaj nie zgłosił się jednak żaden lekarz, dlatego wojewoda zdecydował się skierować 77 osób decyzją administracyjną - Konsekwencją tego, że tych zgłoszeń nie było za dużo, nie dawało nam to gwarancji, podpisałem jak na razie 77 skierować do pracy – wyjaśnił.

 

Są to osoby w wieku do 30 lat, pracownicy przychodni i rezydenci z okolic Radziejowa i Grudziądza, wszystkie te osoby są też zaszczepione. Przysługiwać będzie im wyższe wynagrodzenie i możliwość wynajęcia hotelu na koszt państwa - Ten potencjał techniczny i medyczny jest tam dostępny, ale brakuje rąk żeby go uruchomić – zaznaczał wojewoda.

 

- Ilość osób, które potrzebowały pomocy medycznej w ostatnich 3 tygodnia pewnie zbliży się do tysiąca – mówił o powadze sytuacji wojewoda Mikołaj Bogdanowicz - Ilość chorych wzrasta w tempie jeszcze gorszym niż to było na jesieni.