Jesteś tutaj: Home

Co dalej ze szczepieniami? Na dzisiaj trudno powiedzieć

Napisane przez  Ł.R. / PAP Opublikowano w Regionalne sobota, 13 luty 2021 07:23
Co dalej ze szczepieniami? Na dzisiaj trudno powiedzieć Fot: gov.pl

Rządowy plan na I kwartał 2021 roku zakłada zaszczepienie przeciwko COVID-19 3 mln osób – szczepieni są pracownicy służby zdrowia, pracownicy DPS, rozpoczęły się szczepienia nauczycieli oraz seniorzy. Połowa kwartału już jednak za nami, stąd też zaczynają się już pytania o II kwartał.

Na piątek 12 lutego mieliśmy zaszczepione w całym kraju prawie 0,6 mln osób (mowa o dwóch dawkach). Pierwszą dawką zaszczepiono już prawie 2 mln osób.

 

- Nie możemy składać żadnych deklaracji dotyczących zapisów na szczepienia w kolejnym kwartale dlatego, że żaden z producentów nie przesłał oficjalnego harmonogramu dostaw szczepionek – wyjaśnia PAP, szef Kancelarii Premiera, minister Michał Dworczyk. Z tego też powodu na dzisiaj nie ma założeń ile osób zaszczepić planuje się od kwietnia do czerwca oraz jakie reprezentowaliby grupy społeczne - Prosimy o wsparcie Komisji Europejskiej, która jest podstawową stroną w dyskusji z producentami, sami też się kontaktujemy, ale do tej pory żaden producent nie potragił przesłać żadnychd anych na temat liczby szczepionek dostarczanych w drugim kwartale" - wskazał szef KPRM.

 

W województwie kujawsko-pomorskim, na piątek, zaszczepionych było prawie 28 tys. osób (dwoma dawkami) oraz 96,5 tys. pierwszą dawką.

 

13 kwietnia 1346 roku

Król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie