Jesteś tutaj: Home

Minister zapowiedział honorowanie biletów przez PKP Intercity – na razie jest cisza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 10 luty 2021 09:56

W połowie grudnia doszło do znaczącego ograniczenia połączeń kolejowych w województwie kujawsko-pomorskim, z powodu nie dogadania się władz województwa z przewoźnikami. Miesiąc później minister Andrzej Adamczyk krytykując marszałka województwa, zapowiedział wsparcie rządowe dla mieszkańców kujawsko-pomorskiego, np. poprzez honorowanie biletów Polregio w pociągach PKP Intercity.

 

Od wizyty ministra Adamczyka w Bydgoszczy minie w sobotę miesiąc i póki co nie ma żadnego konkretu

 

- Mam nadzieję, że przy dobrej współpracy, którą deklarujemy od miesięcy, będzie można zwiększyć ilość połączeń kolejowych, ilość pociągów oraz ofertę przewozową. Jesteśmy otwarci na to, aby próbować łączyć i honorować bilety – mówił minister Adamczyk, 13 stycznia br. - Jest niezwykle ważne, aby z wykluczeniem komunikacyjnym każdy starał się walczyć w sposób odpowiedzialny, ale przede wszystkim z absolutną determinacją, a na pewno do takich ludzi nie należy pan marszałek województwa.

 

Pomóc mogłoby honorowanie przez PKP Intercity biletów wydawanych według taryfy Polregio (znacznie tańszej) na odcinkach Laskowice Pomorskie – Smętowo, czy Kutno – Włocławek, ale póki co nic poza zapowiedzią nie ma. Już 16 grudnia zapytanie poselskie w tej sprawie złożył poseł Krzysztof Gawkowski, pomimo upływu prawie dwóch miesięcy, nie ma na nie odpowiedzi. 20 stycznia wiceminister Andrzej Bittel wniósł o przedłużenie terminu udzielenia odpowiedzi na interpelację poselską.

 

Sprawa wcale nie musi być taka prosta, bowiem obecnie pociągi przewoźnika PKP Intercity funkcjonują w specjalnym rygorze sanitarnym, na ich pokładzie może się znajdował liczba pasażerów odpowiadająca do 50% wszystkich miejsc siedzących.

 

Wypowiedź ministra ze stycznia: